![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 5031545
*
nr 503 1545
Tekanna
pläter, England
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:34:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 19:18:57
1
200 kr
12/1 15:42:25
2
200 kr
12/1 16:08:06
3
400 kr
13/1 18:58:35
4
300 kr
14/1 12:06:35
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
*
Tekanna
nr 503 1545
Tekanna
pläter, England
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 19:18:57 | 1 | 200 kr |
12/1 15:42:25 | 2 | 200 kr |
12/1 16:08:06 | 3 | 400 kr |
13/1 18:58:35 | 4 | 300 kr |
14/1 12:06:35 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver tekanna ädelmetall
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:27 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18